A hat for Leprechaun

Administrator 19 marca 2019, 20:01

15 marca 2019 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody w konkursie z języka angielskiego „A hat for Leprechaun”, ogłoszonego przez p. p. Julię Kamińska-Jachnik jeszcze przed feriami. Konkurs nawiązywał do obchodów Dnia Św. Patryka w Irlandii. Leprechaun to mały, na zielono ubrany skrzat, który ukrywa się w lesie. Na końcu tęczy trzyma swój skarb i lubi robić ludziom psikusy.
Celem konkursu było propagowanie kultury, zwyczajów i historii krajów anglojęzycznych. Zadanie polegało na wykonaniu kapelusza, w formie przestrzennej lub na płasko. Zwycięzcami konkursu są: I miejsce Anna Buda (1b), II miejsce Martyna Płotka (8c), III miejsce Amanda Horst (4b). Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Heinrich (5b), Bartosz Kułdosz (1b), Zuzanna Barzykowska (1b).
Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane. Gratulujemy talentowi, pomysłom i podjęcia się tego zadania! Jesteście wspaniali! Kapelusze można było obejrzeć, przymierzyć a nawet zrobić sobie w nich zdjęcia na wystawie, która miała miejsce 14 marca br. w holu szkoły oraz na korytarzu przy sali 118.