Światowy Dzień Autyzmu

Administrator 6 kwietnia 2020, 11:09

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku Fundacja JiM organizuje kampanię społeczną, której przyświeca hasło „Autyzm.
400 000”. Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje około 400 tysięcy osób z autyzmem.
Na znak solidarności z osobami z autyzmem Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili też „zaświecić na niebiesko” swoimi „niebieskimi dłońmi”! Wolontariusze zachęcają również do obejrzenia filmu „Polska na niebiesko 2020” (link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=RynrdZwYDso). Mamy nadzieję, że hasła akcji „POZNAJ, ZROZUM, POMÓŻ” będą towarzyszyły nam cały rok! Pamiętajmy, to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny!