Koło Misyjne w Skrzatuszu

Administrator 29 maja 2019, 22:31

25 maja 2019 r. w Skrzatuszu odbył się VII Diecezjalny Dzień Dziecka. Mali Misjonarze ze Szkolnego Koła Misyjnego wraz z grupką swoich sympatyków pod opieką p. Ewy Koniec wybrali się również na spotkanie z Matką Bożą Skrzatuską. Towarzyszyła nam s. Renata, zaprzyjaźniona Salezjanka. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Królowa Aniołów”.
Po dotarciu na miejsce i rejestracji grupy zwiedziliśmy Sanktuarium, a następnie udaliśmy się na miejsce spotkania do wielkiego namiotu, gdzie odbyło zawiązanie wspólnoty i radosny śpiew.
Kolejnym punktem był koncert w wykonaniu Magdy Anioł wraz z zespołem. Najważniejszym momentem tego spotkania było uroczyste, w procesji, wprowadzenie Piety i udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka.
Po uroczystości był czas na zabawę, posiłek i zakupowe szaleństwo.
Pogoda dopisała, a humory jeszcze bardziej, aż żal było wyjeżdżać ! I już szykujemy się na spotkanie u Matki Bożej za rok.