Udział uczniów klas III gimnazjum w Targach Edukacyjnych

Administrator 22 października 2017, 19:00

20 października 2017 r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w VIII Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Kariery, które odbywały się w Inwest Parku. Uczniowie mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej pilskich szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych,  odbycia indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, a także wzięcia udział w warsztatach.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Kreatywne wizytówki” oraz „Chemia z efektem ŁAŁ”, rozwiązywali test znajomości j. angielskiego, korzystali z usług kosmetycznych i fryzjerskich uczennic z Centrum Kształcenia „Nauka”, rozmawiali z uczniami pilskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawiali im oferty szkół i zachęcali do odwiedzenia szkoły w czasie „Drzwi Otwartych”.

Udział w Targach dał naszym przyszłym absolwentom możliwość zapoznania się szczegółowo z ofertą szkół ponadgimnazjalnych i być może przybliżył ich do podjęcia decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia.