PODSUMOWANIE KONKURSÓW HISTORYCZNYCH

Administrator 15 czerwca 2017, 14:07

Tagi:

12 czerwca 2017 roku w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość zakończenia XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczaniem nagród laureatom. Organizatorzy dokonali analizy liczbowej konkursu. W etapie szkolnym udział wzięło blisko 2,2 tys. uczniów, z czego do etapu powiatowego zakwalifikowało się ponad 1,1 tys. osób. W etapie rejonowym wystartowało 441 zawodników, z czego 301 osób przeszło do etapu finałowego. Laureatami XXI edycji konkursu zostało 146 uczniów z całej Wielkopolski w tym uczeń naszej szkoły Kacper Piotrowski z klasy VB (II miejsce).

Tego samego dnia o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile odbyło się podsumowanie XI Powiatowego i Miejskiego Konkursu Historycznego Wielka i Mała Polska. Konkurs ten odbył się 29 maja 2017 r. i startowało w nim 36 uczniów z powiatu pilskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kacper Piotrowski z VB, Malwina Czajkowska i Jędrzej Michalak z VIA oraz Julia Kowalik i Szymon Januszewski z VIB. Laureatami tego konkursu zostali Szymon Januszewski (III miejsce) oraz Kacper Piotrowski.

Wielkie gratulacje dla uczniów za uzyskanie tytułu laureata konkursu! Dziękuję również Państwu Piotrowskim za zaangażowanie i pomoc!

Jarosław Kowalski