Klasa II b odwiedza pilskie biblioteki

Administrator 27 listopada 2016, 18:29

24 listopada 2016r. udaliśmy się w piękną i ciekawą podróż do krainy bajek. W Pile funkcjonuje kilka filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ze zbiorów filii nr 7 na ul. Poznańskiej korzystamy od klasy I. Tym razem udaliśmy się do filii nr 6 na Jadwiżynie. Po pokonaniu kilku kilometrów autobusem odwiedziliśmy bibliotekę osiedlową. Czekały tam na nas dwie przemiłe panie bibliotekarki: pani Jola i pani Wioleta. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat poszanowania książek i czasopism oraz regulaminu biblioteki. Następnie wysłuchaliśmy kilku wierszy. Po animowanej bajce była krótka przerwa śniadaniowa i zabawa na świeżym powietrzu. Zauważyliśmy tam mały szpitalik dla zwierząt, w którym przebywało kilka pięknych kotów. Po powrocie zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia biblioteki, a kilkoro dzieci zaprezentowało swoją interpretację wierszy, które znają na pamięć. W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami pani Jola zaproponowała wykonanie pracy plastycznej na ten temat. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły paniom upominki.

Joanna Stawicka-Pipowska