83 rocznica agresji ZSRR na Polskę

Administrator 20 września 2022, 19:47

17 września 1939 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich dokonał zbrojnej agresji przeciw Polsce łamiąc w ten sposób traktat o nieagresji. Wydarzenie to przypieczętowało tragiczny los narodu polskiego, który w tym czasie odpierał ataki wojsk niemieckich. Żołnierzowi polskiemu zadano cios w plecy. W ten sposób dwa zbrodnicze totalitaryzmy wspólnie doprowadziły do upadku, a następnie okupacji ziem polskich. Naród nie poddał się i dalej kontynuował walkę w podziemiu i na emigracji.

Dziś w 83.rocznicę tego ponurego wydarzenia musimy pamiętać o naszych rodakach, którzy stawili opór komunistyczno-stalinowskiej machinie wojennej.
O godzinie 12.00 przy Pomniku Ofiar Stalinizmu w Pile przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Amanda Horst, Jeremi Tancogne, Nikodem Banaś) złożyli kwiaty w imieniu pilskich placówek oświatowych, oddając tym samym hołd poległym bohaterom. W uroczystościach brał udział również poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Szymon Kukla, Hubert Cierpicki, Michał Szmydt.