31 Finał WOŚP w SP 3

Administrator 31 stycznia 2023, 21:06

Tagi:

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.”

29 stycznia po raz 31. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmiało: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Po raz 6. w zbiórkę włączyła się nasza szkoła. Od godziny 10.30 czekały na wszystkich niezliczone atrakcje, takie jak masaże, kawiarenka, w której był słodki poczęstunek, gofry wraz z kawą i herbatą, najmłodszym dzieciom wolontariusze malowali twarze, robili warkoczyki i wymyślne fryzury, tatuaże oraz figurki z balonów. W mieście dla naszej szkoły kwestowało 27 wolontariuszy. Główną atrakcją były licytacje, w przerwach których można było wysłuchać uczennicy Marii Pawulskiej, która zagrała na skrzypcach oraz  uczennicy Leny Witos, która grała na saksofonie, a wspierała ją wokalnie jej siostra Sara. Towarzyszyły nam też pokazy tańca hip hop przygotowane przez rodzeństwo z Publicznego Przedszkola nr 14 im. Wróbelka Elemelka i naszej szkoły. Pierwszy raz w ramach współpracy udało się wspólnie ze wspomnianym przedszkolem nr 14  połączyć siły, czego efektem było zebranie środków pieniężnych oraz wielu przedmiotów, które zostały przeznaczone na licytacje.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy szczodrze wsparli ideę pomagania.

Podziękowania kierujemy do:

– Dyrektora i wszystkich pracowników szkoły,

– Rady Rodziców z Panem Bartkiem Śliwiakiem na czele i wspierającą nas jak zawsze panią Kadur,

– mam, które piekły gofry, sprzedawały ciasta, robiły kawę, zaplatały warkocze i inne fryzury, robiły makijaże, tatuaże i masaże,

– Rady Osiedla Staszyce,

– ludzi dobrej woli i instytucji, którzy dostarczyli mnóstwo interesujących przedmiotów / voucheròw / słodkości,

– wszystkich osób, które włączyły się w licytacje wystawionych przedmiotów i otworzyli swoje portfele

– uczniów, którzy od samego rana pomagali wszystko przygotować i do wieczora kwestowali w mieście.

Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Czobit i p. Joannie Jarudze, które od początku zajmowały się organizacją imprezy, a następnie poprowadziły wszystkie licytacje.

Wspólnie udało nam się zebrać 23 232,78 zł. Solidarnie, razem, pokazaliśmy piękne wartości. Dziękujemy i pamiętajmy, że DOBRO POWRACA!!