27 Finał WOŚP w SP 3

Administrator 15 stycznia 2019, 20:02

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, którzy przyczynili się do tego, że już po raz drugi w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Byliście niesamowici. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca. Dla wszystkich jednak z całego serca: DZIĘKI.
13 stycznia 2019 r. to był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Co też się u nas w tym dniu działo ? Przede wszystkim rodzice i dzieci z klas pierwszych i drugich rozegrali między sobą zawody sportowe, kto chciał mógł sprawdzić swoje możliwości w „Kąciku gier planszowych”, można było także obserwować eksperymenty chemiczne i produkcję mydełek. Wchodzących do szkoły gości witali nasi wolontariusze oraz absolwenci w wojskowych mundurach przy wystawie ze sprzętem militarnym. Zmęczone ciała można było zregenerować w gabinecie masażu, a piękno poprawić w salonie urody. Głodni i spragnieni znaleźli pyszności w kawiarence prowadzonej przez Radę Rodziców. Kto miał trochę pieniędzy na zbyciu mógł zakupić rzeczy potrzebne i nie tylko, na kiermaszu o nazwie „pchli targ” oraz w „Second handzie”. Kulminacją naszych działań były oczywiście aukcje różnorodnych rzeczy ofiarowanych nam przez sponsorów: rodziców, członków Rady Osiedla Staszyce, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Licytacje odbywały się w sali gimnastycznej w przerwach między zawodami sportowymi i przyciągnęły tłumy chętnych. Podczas aukcji można było wylicytować m.in.: szachy Harry Pottera, torty, ekspresy do kawy, obrazy, książki kucharskie, pluszowe zabawki oraz wiele voucherów na różne usługi, od korepetycji z matematyki i języka angielskiego po wizyty w salonach kosmetycznych i fryzjerskich.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami. Do zobaczenia za rok. POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.