Miejski Konkurs Poezji Anglojęzycznej

Administrator 20 marca 2024, 09:34

Patrick Süskind, pisarz, autor scenariuszy i aktor powiedział

„Celuj w Księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz,
będziesz między gwiazdami”

19 marca 2023 r. w Liceum Towarzystwa Salezjańskiego odbył się Miejski Konkurs Poezji Anglojęzycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Konkurs prowadzili p. dr Tomasz Róg oraz p. Marta Książek – Róg. Na eliminacje przyjechało ok. 200 uczniów z ponad 20 szkół z Powiatu Pilskiego. Uczniowie spośród klas od 1 do 8 rywalizowali o miejsca na podium w każdej grupie wiekowej. Nasi reprezentanci to: Dominika Nowak (2a), Leon Lechowicz (2a), Nadia Gibert (5b), Wiktor Królak (5b), Hanna Róg (5b), Anna Sakhno (5b), Zofia Sieniawska (5b), Oliver Delbowski (7b) i Marta Baranowska (8b). Na 200 uczestników całego wydarzenia nasi ucziowie zdobyli aż trzy wyróżnienia. Są to Dominika Nowak (2a), Wiktor Królak (5b), Marta Baranowska (8a). W ocenie jury brało pod uwagę recytację, akcent, grę aktorską. Dla nas WSZYSCY jesteście pośród gwiazd! Dziękujemy p. Julii Kamińskiej-Jachnik za przygotowanie uczniów naszej szkoły. Za rok spróbujemy znowu! Do odważnych świat należy! Gratulujemy całej naszej dziewiątce, a przede wszystkim Dominice, Marcie i Wiktorowi!