32. Finał WOŚP w SP3

Administrator 29 stycznia 2024, 12:09

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.”

28 stycznia po raz 32. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmiało: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.

Po raz 7. w zbiórkę włączyła się nasza szkoła. Od godziny 10.00 czekały na wszystkich liczne atrakcje, takie jak masaż, stoisko kosmetyczne, “pchli targ”, kawiarenka, w której był słodki poczęstunek oraz gofry wraz z kawą i herbatą.  Najmłodszym dzieciom wolontariusze malowali twarze, robili warkoczyki i wymyślne fryzury, tatuaże oraz figurki z balonów. Obok hali sportowej funkcjonowało stoisko z pokazami chemicznymi połączone ze sprzedażą własnoręcznie wykonanych mydełek. Na I piętrze Klub Młodych Odkrywców prezentował eksperymenty fizyczne wraz ze sprzedażą rzeczy wykonanych na zajęciach Klubu. Również na ulicach miasta dla naszej szkoły kwestowała duża grupa wolontariuszy. Główną atrakcją naszego wydarzenia były oczywiście licytacje przedmiotów przekazanych nam przez darczyńców. W przerwach między licytacjami nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili zawody sportowe dla najmłodszych uczniów i ich rodziców. Kolejny raz w ramach współpracy udało się wspólnie z Przedszkolem nr 14  połączyć siły, czego efektem było zebranie środków pieniężnych oraz wielu przedmiotów, które zostały przeznaczone na licytacje.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy szczodrze wsparli ideę pomagania.

Podziękowania kierujemy do:

– Dyrektora i wszystkich pracowników szkoły,

– Rady Rodziców z przewodniczącym p. Bartkiem Śliwiakiem na czele i wspierającą nas jak zawsze panią Magdaleną Kadur,

– mam, które piekły gofry, sprzedawały ciasta, robiły kawę, zaplatały warkocze
i inne fryzury, robiły makijaże, tatuaże i masaże,

– Rady Osiedla Staszyce,

– ludzi dobrej woli i instytucji, którzy dostarczyli mnóstwo interesujących przedmiotów, voucheròw, słodkości,

– wszystkich osób, które włączyły się w licytacje wystawionych przedmiotów i otworzyli swoje portfele

– uczniów, którzy od samego rana pomagali wszystko przygotować i do wieczora kwestowali w mieście.

Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Czobit i p. Joannie Jarudze, które od początku zajmowały się organizacją imprezy, a następnie poprowadziły wszystkie licytacje, w niektórych wspierane przez p. Bartosza Śliwiaka.

Według naszych wyliczeń udało nam się zebrać 36 977,58 zł. a na e-skarbonce na chwilę obecną mamy 690,00 zł. Zebrane środki przekazaliśmy do sztabu WOŚP w RCK w Pile. Solidarnie, razem pokazaliśmy piękne wartości. Dziękujemy i pamiętajmy, że DOBRO POWRACA!