Wizyta w redakcji telewizji Asta

Administrator 20 listopada 2018, 21:38

15 listopada 2018 r. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum pod opieką p. Agnieszki Łajdych, dzięki współpracy z pilskim oddziałem CWRKDiZ, mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić redakcję telewizji Asta. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarzy, prezenterów, operatorów kamer czy montażystów. Poznali kulisy pracy w telewizji, zobaczyli studio telewizyjne, lektornię, w której nagrywane są wypowiedzi do materiału filmowego, dowiedzieli się również na czym polega „magia” zielonego tła. Niektórzy z nich mieli okazję poprowadzić „Kurier pilski” oraz przedstawić prognozę pogody. Uczniowie dowiedzieli się, że aby móc wyemitować kilka minut programu telewizyjnego, potrzebna jest praca wielu ludzi i że w takiej branży pracują przedstawiciele wielu różnych zawodów. Wizyta w redakcji telewizji Asta była dla tych młodych ludzi, stojących przed decyzją wyboru dalszej drogi zawodowej, możliwością poznania „od podszewki” pracy tych wszystkich osób.