Union Jack w sali 117

Administrator 16 listopada 2018, 12:12

Po remoncie sali 117 uczennice klasy 3B gimnazjum: Aleksandra Barcz, Kinga Fryc, Maria Klimek i Aneta Turniak pomogły w upiększeniu pomieszczenia i nadaniu jej charakteru pracowni językowej. Na jednej ze ścian sali wykonały mural przedstawiający flagę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, której powszechna nazwa to „Union Jack”. Flaga powstała po połączeniu flagi Anglii (czerwony krzyż na białym tle – Krzyż św. Jerzego), flagi Szkocji (biały krzyż skośny na niebieskim tle – krzyż św. Andrzeja) oraz flagi Irlandii (czerwony skośny krzyż na białym tle – krzyż św. Patryka).
Dzięki talentom uczennic i umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce sala zyskała na wyglądzie i stała się, mamy nadzieję, jeszcze przyjemniejszym miejscem do szlifowania języków obcych.