Szkolny Konkurs Historyczny „100 lat Niepodległej Polski”

Administrator 20 listopada 2018, 21:59

8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny: „100 lat Niepodległej Polski” dla uczniów klas 6 – 8 oraz trzecich gimnazjum zorganizowany i przeprowadzony przez p. Jarosława Kowalskiego.
Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy związanej z odrodzeniem Rzeczypospolitej w 1918 r. Do drugiego etapu awansowały 3 najlepsze drużyny, które uzyskały największą ilość punktów z testu. Finał konkursu był bardzo zacięty. Uczniowie w części ustnej wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem.
Oto wyniki zmagań historycznych: I miejsce – Antoni Naranowicz i Szymon Matuszczak z klasy 6b, II miejsce – Malwina Czajkowska i Beata Gryka z klasy 8a, III miejsce – Stanisław Banach i Paweł Gos z klasy 3a gimnazjum.
Wielkie gratulacje dla uczniów biorących udział w konkursie!