Szkolenie wolontariuszy z quillingu

Administrator 20 listopada 2018, 21:51

15 listopada 2018 r. w godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla wolontariuszy ze Szkolnego Koło Wolontariatu. Warsztaty dotyczyły metod i modeli pracy z dziećmi – quilling i gry dydaktyczne. Spotkanie poprowadziły cztery panie: p. Grażyna Dobosz i p. Bożena Przesmycka – członkinie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile oraz p. Gabriela Kasprzak i p. Eugenia Konsztowicz – również członkinie SCW i wolontariuszki dyżurujące w biurze wolontariatu w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.
Podczas szkolenia wolontariusze pod opieką pp. Małgorzaty Lipskiej i Agnieszki Zühlke poznali technikę quillingu, która służy do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt spirali i odpowiednio uformowanych przez zgniecenie zewnętrznych warstw papieru. Za pomocą tej techniki, uczniowie wraz z prowadzącymi wykonali piękne kartki świąteczne. Quilling jest metodą, która wymaga dużo cierpliwości, zaangażowania i pomysłowości. A tych cech na pewno nie brakuje naszym wolontariuszom.
Szkolenie można uznać na bardzo udane i owocne. Jego uczestnicy wykonując kartki świetnie się bawili. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu! A paniom ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i za przeprowadzone szkolenie!