„Świat Młodych Badaczy”

Administrator 29 października 2018, 20:21

24 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty „Świat Młodych Badaczy”. Głównym celem inicjatywy było rozbudzenie u uczniów klasy 4c ciekawości praw rządzących otaczającym ich światem, zainteresowanie naukami przyrodniczymi i ścisłymi.
Pod okiem wykwalifikowanych edukatorów uczniowie wykonywali proste eksperymenty badawcze. Na przeprowadzonych warsztatach z cyklu „Z ziemniakiem na tropie kleju” odkryli tajemnice związane ze zjawiskiem lepkości. Samodzielnie odmierzali i mieszali potrzebne składniki dostępne w każdej kuchni, obserwowali zachodzące procesy i zapisywali swoje obserwacje. Wspólnie omawiali wyniki przeprowadzonych doświadczeń. Poczuli się jak prawdziwi badacze w laboratorium.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały broszurki edukacyjne „Eksperymentuj w domu”, zawierające opisy kolejnych kilkunastu, prostych w przeprowadzeniu, lecz zaskakujących doświadczeń, aby wspólnie z rodzicami mogły kontynuować swoją naukową przygodę.