Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Gdy ktoś obniża moją wartość

Administrator 8 grudnia 2023, 11:34

Na przełomie listopada i grudnia w klasach piątych odbyła się prowadzona przez pedagoga szkolnego p. Małgorzatę Gracz kontynuacja zajęć z programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz inaczej”. Tym razem rozmawialiśmy na temat poczucia własnej wartości i tego co dzieje się, kiedy nasza wartość zostanie obniżona. Uczniowie pracując w grupach zastanawiali się nad przeczytanym opowiadaniem, w którym występujące postacie, miały obniżone poczucie własnej wartości przez kogoś i same również obniżyły wartość innym. Rozważali na temat tego, co czuły i co myślały osoby występujące w przedstawionych sytuacjach i co mogło się dalej wydarzyć?. Piątoklasiści prezentowali w grupie wymyślone przez siebie zakończenie. Mówili o świadomym i nieświadomym obniżaniu wartości drugiej osoby, podawali sytuacje w jakich najczęściej dochodzi do obniżania wartości innych osób, rozmawiali o tym dlaczego ludzie tak postępują i jakie mogą być tego skutki. Na zakończenie uczniowie wspólnie stworzyli listę sposobów pomagania sobie i innym w sytuacjach, w których ktoś obniża nasze poczucie wartości.