Wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej

Administrator 27 marca 2017, 21:25

Tagi:

W listopadzie 2016 r. Zespół Szkół nr 1 w Pile złożył za pośrednictwem Urzędu Miasta Piła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten zostały złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2016 – Priorytet 3 i zyskał dofinansowanie na kwotę 15000 złotych (12000 zł z dotacji + 3000 zł od organu prowadzącego szkołę).
Planowane zakupy książek będą skonsultowane z organami przedstawicielskimi uczniów, nauczycieli, rodziców oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Pile.
Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, obok programu Książki naszych marzeń, jest drugim programem Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile.

Emilia Kryza