Święto Niepodległości w szkole

Administrator 15 listopada 2021, 23:05

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się wiele działań związanych z jego obchodami, które u nas przebiegły 10 listopada.
Jeszcze w tygodniu poprzedzającym święto, uczniowie na lekcjach techniki z p. Krystyną Bukowską przygotowali flagi państwowe, które posłużyły do dekoracji szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami: pp. Krystyną Bukowską, Katarzyną Połyniak i Pawłem Disterheftem wykonali kotyliony, które przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali w środę wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. Pani Angelika Adamska przygotowała dekoracje w holu szkoły. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pp. Agnieszka Czobit i Joanna Jaruga, przeprowadziły konkurs na plakat „Wolna – Niepodległa”, który wygrała klasa 5a. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Michał Szmydt, Lena Jurgiewicz i Hubert Cierpicki) przeprowadzili w klasach krótki quiz wiedzy o historii Święta Nieodległości, rozdając cukierki za prawidłowe odpowiedzi. Nauczyciele historii: pp. Jarosław Kowalski i Paweł Disterheft zorganizowali Międzyklasowy Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości, który wygrali przedstawiciele klasy 7d. 1o listopada punktualnie o godz. 12.00 wszyscy w szkole odśpiewali hymn oraz wysłuchali przez radiowęzeł słuchowiska przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem księdza Daniela Śliwińskiego.