ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z HIV/AIDS oraz MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Administrator 6 grudnia 2022, 17:58

Z okazji Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS (1 grudnia) oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) odbyły się w naszej szkole 2 i 5 grudnia spotkania związane z tą tematyką. Uczestnikami byli uczniowie z klas 1-3 oraz klas 4-8, a prelegentami dziewczęta ze szkolnego Koła PCK oraz uczniowie z klasy 8b Michał Szmydt i Maksymilian Wolski. Prelegenci przybliżyli słuchaczom najważniejsze zagadnienia z zakresu wiedzy na temat wirusa HIV, m.in. profilaktyki zapobiegania i rozpowszechniania się wirusa HIV i choroby AIDS. Ważnym aspektem spotkań było także kształtowanie pozytywnych postaw w stosunku do ludzi niepełnosprawnych. Przygotowana prelekcja stanowiła punkt wyjścia do wykształcenia umiejętności inicjowania spontanicznego kontaktu uczniów z niepełnosprawnymi oraz motywowania do burzenia mitów i stereotypów z nimi związanymi.
Koordynator szkolnego Koła PCK i koordynatorzy promocji zdrowia bardzo dziękują zaangażowanym uczniom za kompetentne podejście i przedstawienie zagadnień tak szerokiej publiczności.