Festiwal Rekreacji – zajęcia edukacyjno – ruchowe

Administrator 23 listopada 2021, 10:21

Od 15 do 18 listopada uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach edukacyjno-ruchowych z wykorzystaniem gier podłogowych, przeprowadzonych przez p. Dominikę Drykę. Naklejki gier podwórkowych zostały przekazane szkole w ramach działania „Niech wyjdą z cienia podwórkowe wspomnienia” związanego z projektem Festiwal Rekreacji organizowanym i sfinansowanym przez Gminę Piła.
Uczniowie, podczas zajęć, z wielkim zaangażowaniem grali w chińczyka, klasy czy hoplę. Dodatkowo okazało się, że gry podłogowe można świetnie wykorzystać do powtórki materiału edukacyjnego. Nasze maluchy grając w swoje ulubione gry trenowały dodawanie, odejmowanie czy głoskowanie. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że połączenie nauki i zabawy daje najlepsze rezultaty. A radość dzieci jest po prostu bezcenna.