Bonfire Night – cards

Administrator 22 listopada 2021, 09:53

16 listopada 2021r. pani Julia Kamińska-Jachnik prowadząca zajęcia rozwijające zainteresowania z j. angielskiego zaproponowała uczniom zagranie w memory cards wykonane przez uczestników konkursu Bonfire Night – cards. Było dużo śmiechu i radości, poznaliśmy i utrwaliliśmy przez zabawę nowe słówka. Wszyscy zazdrościliśmy umiejętnościom plastycznym! To były pięknie wykonane karty! Zwycięzcami konkursu zostali Robert Piasecki kl. 8b, Julia Betyna kl. 5b i Kamila Pawłowska kl. 5b Uczniowie otrzymali szóstki! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz na zajęcia rozwijające zainteresowania, które prowadzę w kl. 4b, 5b, 8b i 8c. Podczas zabawy utrwaliliśmy takie słówka jak: The Houses of Parliament, które w 1605 r. miały być wysadzone, Fireworks – sztuczne ognie, które w to święto są widoczne na niebie w Wielkiej Brytanii, Barrels – beczki, które pełne prochu miały wysadzić Izbę Lordów wraz z królem Jakubem I Stuartem. Dlatego, że zamach został udaremniony Anglicy obchodzą to święto z wielkim rozmachem! Dzieci powtarzają wierszyk:

Remember, remember the fifth of November,
Gunpowder treason and plot.
We see no reason
Why gunpowder treason