„Wyślij pączka do Afryki”

Administrator 28 lutego 2022, 20:31

Kolejna akcja Szkolnego Koła Misyjnego, prowadzonego przez p. Ewę Koniec i wspomaganą przez ks. Daniela Śliwińskiego, za nami. Po raz kolejny udało nam się przeprowadzić w szkole akcję „Wyślij pączka do Afryki”, organizowaną przez Fundację Kapucyni i Misje. W przeddzień „tłustego czwartku”, w środę 23 lutego 2022 r., odbył się w naszej szkole kiermasz, na którym można było zakupić pyszne pączki. Dodatkowo w niedzielę, 27 lutego, po każdej Mszy świętej w kościele św. Jana Bosko w Pile, Mali Misjonarze: Bianka, Oliwia, Maja, Adam, Jakub, Robert, Judyta, Amelia, Milena, Julia, Filip, Maksymilian, pomimo zimna również stali z „puszką”. Zebrane podczas tegorocznej zbiórki pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na budowę studni, a także na dożywianie i edukację dzieci w krajach Afryki. Po raz kolejny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Dyrekcji Szkoły za możliwość jej przeprowadzenia, Pani Magdzie i Panu Adamowi za szczególne zaangażowanie, Ks. Proboszczowi Dariuszowi za możliwość przeprowadzenia zbiórki w kościele. Przede wszystkim dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom, bo bez Was nie byłoby to możliwe.