Wiosna w Klubie Młodego Odkrywcy

Administrator 9 kwietnia 2024, 13:12

Po powrocie z ferii uczniowie należący do Klubu Młodego Odkrywcy, prowadzonego przez p. Annę Popławską, natychmiast zabrali się do pracy. Na pierwszych zajęciach w nowym półroczu bawiliśmy się bańkami mydlanymi. Ale to nie były takie zwyczajne bańki… Jak każdy wie, bańki są okrągłe, nam udało się stworzyć inne kształty. Z pomocą patyczków do konstruowania brył, wytworzyliśmy bańki kwadratowe oraz w kształcie trójkąta.

Na kolejnych zajęciach wyhodowaliśmy kolorowe kwiaty. Do tego eksperymentu użyliśmy barwników i białych kwiatów.

A po powrocie ze Świąt sprawdziliśmy jak wygląda nasza komunikacja. Do tego doświadczenia użyliśmy… klocków LEGO. Eksperyment polegał na tym, że była zbudowana budowla i taką samą budowlę miała odbudować inna osoba, która jej nie widziała. Uczniowie komunikowali się ze sobą tłumacząc sobie wzajemnie, jakie klocki w jakiej kolejności należy ułożyć i taka informacja docierała do osoby budującej. Było wesoło i prawie udało się zbudować to samo, a więc komunikacja w klasie jest na bardzo dobrym poziomie.