Szkolny Klub Europejski

Administrator 7 listopada 2023, 16:49

W dniu 26 października 2023 r. w naszej szkole, z inicjatywy p. Małgorzaty Stefanowskiej, odbyło się spotkanie młodych Europejczyków w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. Na zajęciach wspólnie omówiliśmy historię powstania Unii Europejskiej. Kolorowaliśmy mapy zaznaczając państwa członkowskie, które w kolejności dołączały do Unii. Film pt. „Droga ku wspólnej Europie” w prosty sposób przybliżył nam ważne wydarzenia, które miały wpływ na powstanie Unii Europejskiej. Na końcu zajęć podsumowaliśmy naszą wiedzę rozwiązując quizy na platformie internetowej. Pani Stefanowska z radością stwierdziła, że uczniowie przyswoili sobie wiele wiadomości o Europie i Unii Europejskiej. Kolorowe mapy, quizy i filmy rozwinęły wyobraźnię uczniów, umiejętność krytycznego myślenia oraz analizowania. Członkowie klubu z wielką przyjemnością i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a to dopiero początek naszej wspólnej podróży przez kraje Unii!