Sportowa lekcja historii

Administrator 7 listopada 2018, 18:05

30 października 2018 r. w progach naszej szkoły, zagościła grupa maluszków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 14. Dzieci spotkały się na sali gimnastycznej z p. Marianną Rysiewską, która zaprosiła je w podróż pod znakiem historii Polski.
Symboliczne zerwanie kajdanów niewoli było dla nas początkiem radosnej przygody. Wsiedliśmy w wagoniki pociągu Wolności, by ruszyć w trasę po zakątkach naszej Niepodległej. Udaliśmy się na południe, w piękne polskie góry, po których się wspinaliśmy. Na północy pływaliśmy w Morzu Bałtyckim i odpoczywaliśmy na plaży. Podróż zakończyliśmy w naszej wspaniałej stolicy Warszawie, na stadionie PGE Narodowym. Tam pięknie kibicowaliśmy naszym reprezentantom, z dumą prezentując barwy narodowe. Na koniec sami uczestniczyliśmy w zawodach uświetniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.