PHOTON EDU – zabawa z robotem edukacyjnym

Administrator 7 listopada 2023, 16:34

26 października 2023 r. klasa 2a udała się do Biblioteki Pedagogicznej, by wziąć udział w zajęciach w ramach Projektu Edukacyjnego Akademia TIKowania. Warsztaty „PHOTON EDU – zabawa z robotem edukacyjnym” poprowadziła pani Małgorzata Olejnik. Na początku spotkania dzieci wysłuchały teatrzyku o smoku wawelskim, a następnie uczestniczyły w interaktywnym quizie dotyczącym treści legendy. W dalszej części zajęć uczniowie poznali głównego bohatera spotkania – PHOTONA EDU – robota edukacyjnego. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty. To właśnie dzięki warsztatom z wykorzystaniem robota edukacyjnego mali inżynierowie mogli doskonalić umiejętność logicznego myślenia. Nauka poprzez zabawę, to coś co najbardziej lubią uczniowie!