Parada Europejska

Administrator 9 kwietnia 2024, 13:19

W dniu 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Paradzie Europejskiej, zorganizowanej z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii. Parada przeszła ulicami miasta i zakończyła się w parku na Wyspie. Nasza szkoła zaprezentowała Grecję. Piękne kolorowe stroje, wieńce laurowe na głowach, flagi greckie oraz bukiety balonów spowodowały, że poczuliśmy się jak w pięknym słonecznym państwie nad Morzem Śródziemnym. Nie zabrakło również tańców i muzyki greckiej. Zorbę zatańczyli uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły, podczas prezentacji tego państwa na scenie. Ciekawe informacje na temat m.in. greckich filozofów, kultury opowiedzieli uczniowie klas siódmych. Cały występ zakończył występ Julii Filipiak, która przepięknie wykonała utwór Eleni pt. „Miłość jak wino”. Całość greckich klimatów dopełnił „domek grecki” przygotowany przez członków „Szkolnego Klubu Europejskiego” . Można tam było zjeść chałwę, sezamki oraz różne pyszne smakołyki greckie tj. thanini z kakao, thanini z granatem i żurawiną, miody dębowe i wrzosowe. Pachniało i smakowało wyśmienicie! Dzień był radosny, słoneczny i kolorowy!

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia filmu przygotowanego przez panią Oksanę, mamę Ani, uczennicy kl.5b.