„Opatrunek na ratunek”

Administrator 8 listopada 2023, 16:17

W dniach 23-27 października przeżywaliśmy w Kościele tydzień misyjny. W związku z tym Szkolne Koło Misyjne po raz kolejny zorganizowało na terenie naszej placówki akcję „Opatrunek na ratunek” na rzecz Fundacja Redemptoris Missio z Poznania. Zbiórka miała na celu zdobycia środków opatrunkowych, które zostaną przekazane do krajów misyjnych w Afryce. Bardzo dobrze wiemy, że misje to przecież nie tylko kościoły i szkoły, ale również szpitale i przychodnie, do których codziennie przybywa wielu potrzebujących. Wśród zebranych darów znalazło się między innymi: bandaże dziane i elastyczne, kompresy, gaziki, opakowania plastrów (z gazą i bez), strzykawki, rękawiczki, maseczki, gaziki do dezynfekcji. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenie akcji, uczniom i rodzicom za ponowne otwarcie serca na rzecz potrzebujących z krajów misyjnych, bez Was byłoby to niemożliwe.