Opatrunek na ratunek

Administrator 22 listopada 2021, 11:02

„Opatrunek na ratunek”, to akcja, którą Szkolne Koło Misyjne pod opieką p. Ewy Koniec wraz z ks. Danielem Śliwińskim, ponownie przeprowadziło w nasze szkole. Nasza zbiórka to odpowiedź na apel Poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio. Akcja ma na celu zdobycia środków opatrunkowych, które zostaną przekazane do krajów misyjnych w Afryce. Dobrze wiemy, że misje to nie tylko kościoły i szkoły, ale również szpitale i przychodnie, do których codziennie przybywa wielu potrzebujących.
Wśród zebranych darów znalazło się między innymi: 272 bandaże dziane i elastyczne, ponad 200 kompresów, gaziki, 50 opakowań plastrów (z gazą i bez), strzykawki, rękawiczki, koce termiczne, maseczki, rękawiczki, gaziki do dezynfekcji.
Koło Misyjne pragnie podziękować Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenie akcji, a uczniom i rodzicom za ponowne otwarcie serca dla potrzebujących z krajów misyjnych.