„Niech wyjdą z cienia podwórkowe wspomnienia”

Administrator 15 listopada 2021, 23:04

Nasza szkoła przystąpiła do zorganizowanego i finansowanego przez Gminę Piła programu profilaktycznego „Festiwal rekreacji”. W ramach programu realizujemy działanie „Niech wyjdą z cienia podwórkowe wspomnienia – projekt rewitalizacyjny”, które będzie realizowane w okresie październik – grudzień 2021 r. Celem działania jest stworzenie kreatywnych miejsc zabaw służących dorosłym i dzieciom do dobrej, bezpiecznej zabawy i rekreacji oraz integracji społecznej. Szkoła w dn. 12 listopada 2021 r. otrzymała 3 naklejki gier podwórkowych (chińczyk, potrójna gra w klasy, hopla). Miejsca zabaw mają służyć stworzeniu przestrzeni dla alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Plac gier podwórkowych pozwala integrować się dzieciom oraz zachęcić je do aktywności fizycznej i umysłowej podczas zabawy i rekreacji z dala od tabletów i komputerów. W trakcie działania zostanie zrealizowanych 10 godzin zajęć przeprowadzonych w kreatywnych strefach gier, koordynowanie działań zmierzających do wykorzystania gier w czasie zajęć szkolnych przez innych nauczycieli. Koordynatorem działania w naszej szkole jest p. Dominika Dryka.