Najpiękniejszy kalendarz adwentowy

Administrator 14 grudnia 2021, 08:23

Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami, w których ukrywają się drobne niespodzianki. Tradycja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce, dlatego zachęciliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie pt. „Der schӧnste Adventskalender”, którego celem było przygotowanie własnych kalendarzy adwentowych. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Prace, które wpłynęły na konkurs były na naprawdę wysokim poziomie, dlatego wytypowanie tych najlepszych, było bardzo trudnym zadaniem. Komisja oceniała pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców: I miejsce zajęła Zofia Bakoń (7e), II miejsce Norbert Wiglusz (5b), III miejsce Maksymilian Kuroń (7b). Wyróżnienia otrzymali Kamila Pawłowska (5b) oraz Jakub Lenkiewicz (7c). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.