„Misie z Misją”

Administrator 28 stycznia 2021, 12:08

Przedszkola w najbiedniejszych rejonach Afryki nie są znane. Dzieci są często pozbawione opieki, gdy ich rodzice pracują w polu, wiele z nich ulega w tym czasie różnym wypadkom.
„Chcielibyśmy wybudować przedszkole na północy Kamerunu w pobliżu miejscowości Figuil, gdzie pracuje misjonarz Ojciec Alojzy Chrószcz. Mury wzniosą z własnoręcznie wypalanych cegieł rodzice dzieci, natomiast Polacy ufundują blaszany dach i ławki dla dzieci. Edukacja to najlepszy sposób, aby dzieci mogły wyrwać się z kręgu biedy i zmienić swoją przyszłość” czytamy na stronie fundacji Redemptoris Missio z Poznania.
Nasza Szkolne Koło Misyjne nie mogło pozostać obojętne na ten apel. Postanowiliśmy „zalicytować” i wziąć udział w akcji „Misie z Misją”, są to misie – cegiełki zrobione przez Siostrę Cecylię Śmiech oraz Panie z klubu Włóczkersów. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na budowę przedszkola.