Miejski Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z PCK

Administrator 16 kwietnia 2024, 08:16

Dnia 12 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się I Miejski Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z PCK pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Ze strony naszej szkoły organizatorami były p. marzena Ślebioda i p. Iwona Adaszak-Kontek. W turnieju udział wzięło 10 drużyny reprezentujących pilskie szkoły podstawowe. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych wypadkach. W części teoretycznej turnieju należało rozwiązać test, natomiast część praktyczna weryfikowała zastosowanie posiadanej przez uczniów wiedzy na temat pomocy przedmedycznej w sytuacjach praktycznych. Dla wszystkich uczestników turnieju studenci Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica pod kierunkiem p. dr Kamili Sadaj-Owczarek przygotowali zadania praktyczne udzielania pierwszej pomocy. W organizacji Turnieju pomagało Szkolne Koło PCK. W komisji sędziowskiej zasiedli: przewodniczący komisji – Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pile p. Mirosław Welc, Sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Pile p. Małgorzata Koper, Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Pile p. Marcin Michlewicz, Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile p. dr Kamila Sadaj-Owczarek oraz p. Marzena Ślebioda. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5. Nasze reprezentantki w składzie: Anna Wenska-Michalska, Marta Baranowska i Julia Krysiak (8a) zajęły VI miejsce. Dzięki uprzejmości i ofiarności fundatorom, na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody i dyplomy, a dla pierwszych trzech drużyn puchary. Tegoroczne nagrody ufundowali: Prezes Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile, Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile, Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Pile.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!