Matematyka po angielsku

Administrator 22 listopada 2021, 09:55

W ramach innowacji w klasie 6a p. Karolina Świgoń przeprowadziła lekcję matematyki z elementami języka angielskiego. Początkowo uczniowie byli zdziwieni, że na lekcji polecenia do zadań podawane były po angielsku. Podczas zajęć poznali terminy matematyczne w języku angielskim dotyczące działań arytmetycznych. Udało się też rozwinąć umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie rozwiązywali kartę pracy z zadaniami matematycznymi z obliczeń kalendarzowych, wielokrotnie łącząc swoją wiedzę z matematyki wraz z poznanym na języku angielskim słownictwem. Nauczyciel przygotował również dla nich słownik angielsko-polski z podstawowymi działaniami matematycznymi, symbolami, odczytywaniem ułamków zwykłych, z którego będą korzystać na kolejnych lekcjach. Uczniowie byli ciekawi nowych zwrotów i określeń matematycznych. Nie mogą się doczekać kolejnej lekcji, która odbędzie się już niebawem.