Książka dla Polonii w Norwegii – podsumowanie akcji

Administrator 19 grudnia 2017, 13:18

15 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi odbyło się podsumowanie akcji „Książka dla Polonii w Norwegii”, w której wzięli udział uczniowie pilskich szkół. W ramach akcji zebrano 3805 książek, z czego 370 to dar uczniów, rodziców i nauczycieli z  naszej szkoły.

„Zbiórka, która z założenia miała być gestem w kierunku Polonii mieszkającej w Norwegii, pokazała, że Pilanie mają bardzo szczodre serca i lubią się dzielić dobrem z innymi” powiedziała wiceprezydent Piły, pani Beata Dudzińska dziękując wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Specjalne podziękowania za pośrednictwem Internetu skierowała do darczyńców również inicjatorka akcji, mieszkająca w Alesund Pilanka pani Magdalena Baziuk-Nyga.

Z uwagi na dużą ilość zebranych książek postanowiono, że część z nich zostanie w Pile i trafi do Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego oraz do Domu Seniora. Ponadto 3 kartony książek przeznaczone zostaną na zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mamy nadzieję, że polskie książki będą radosnym, gwiazdkowym prezentem dla naszych rodaków w Norwegii. Wszystkim ofiarodawcom: rodzicom, uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.