Kontynuacja zajęć z programu wychowawczo-profilaktycznego

Administrator 8 listopada 2023, 16:10

W październiku w klasach piątych zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego p. Małgorzatę Gracz zajęcia profilaktyczne z programu „Spójrz Inaczej”. Jest to kontynuacja zajęć, które odbywały się w ubiegłym roku szkolnym. Przypominamy, że program jest obecny w profilaktyce od lat, posiada rekomendacje Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów. Wskazuje bowiem na dużą efektywność m.in. lepsze rozpoznanie siebie, umiejętność wyrażania swoich uczuć, wzrost poczucia własnej wartości, zdobycie umiejętności, prawidłowej komunikacji z rówieśnikami.

Podczas październikowych spotkań uczniowie mieli na celu uświadomienie sobie swojej wyjątkowości, tego, że każdy z nich jest odrębną jednostką, jedyną w swoim rodzaju. Uczniowie rozmawiali również na temat dostrzegania swoich mocnych stron, które prezentowali innym. Mówienie o sobie, jako o kimś wyjątkowym, nie dla wszystkich jest łatwe i komfortowe, jednak wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.