GOMI – Olimpiada Matematyczno Informatyczna 2017

Administrator 16 marca 2017, 22:58

Tagi:

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gimnazjalnej Olimpiadzie Matematyczno Informatycznej GOMI. Konkurs jest organizowany przez Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie po raz piąty. Z informacji jaką otrzymaliśmy od organizatora okazało się, że w tym roku zgłosiły się do niego 73 szkoły z województwa wielkopolskiego. Do etapu pierwszego (szkolnego) przystąpiło ponad 1600 uczniów z województwa, w tym 25 z naszej szkoły. Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty, Wójt Gminy Dopiewo. Partnerem GOMI jest ECDL oraz PTI oddział Wielkopolska.

9 marca uczniowie, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu – międzyszkolnego, o tej samej godzinie, we wszystkich szkołach wzięli udział w teście składającym się z zadań z informatyki oraz matematyki.
Finaliści z naszej szkoły to:
• z klas pierwszych Mikołaj Kaczmarek i Wojciech Henclewski
• z klas drugich: Bartosz Gryka oraz Wiktor Lisiecki;
• z klas trzecich: Adrian Wnuk oraz Dawid Ślebioda.
Na wyniki przyjdzie nam poczekać, ale już dziś gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Koordynator konkursu
K. Bukowska