Gala Wolontariatu

Administrator 14 grudnia 2021, 08:27

5 grudnia to dzień, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji odbyła się w dniu 8 grudnia 2021 r. uroczysta Gala Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile, a także Prezydenta miasta Piły, który wspiera działania stowarzyszenia. Uroczystość miała miejsce w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryka Emocji w iście świątecznej scenerii, niestety zważywszy na warunki sanitarno – epidemiologiczne w wydarzeniu uczestniczyli tylko reprezentanci poszczególnych szkół podstawowych z terenu powiatu pilskiego.
W tym miejscu wielkie słowa uznania należą się dla Wolontariuszek i Wolontariuszy, którzy swoją dobrocią serca pragną ustawicznie pomagać drugiemu człowiekowi nie oczekując tym samym niczego w zamian. Nasi szkolni Wolontariusze kierują się w swoich działaniach sentencją Flory Edwards, która twierdzi: „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.
Wśród grona laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica z klasy 8b Amelia Kujawa, która za swoje działania charytatywne została laureatką konkursu w kategorii – wolontariusz indywidualny. Natomiast nasze Szkolne Koło Wolontariatu z piękną tradycją, prowadzone przez koordynatorów Panią Ewelinę Iwan – Parecką i Panią Krystynę Mańkowską, zostało także wyróżnione. Koło prężnie się rozwija i aktualnie liczy 38 członków. Praca koła została doceniona, a jako jego przedstawiciele zaprezentowali się uczniowie z klasy 8b: Lena Adamczyk i Oliver Chowra, którzy odebrali podziękowania i upominek z rąk samego Wiceprezesa Zarządu Mieczysława Augustyna.
Na koniec uroczystości każdy Wolontariusz otrzymał słodki upominek i tym miłym akcentem podsumowaliśmy działalność charytatywną Wolontariuszy z Północnej Wielkopolski w roku kalendarzowym 2021.