Festiwal Zdrowia

Administrator 26 kwietnia 2017, 21:47

A co powiecie na dzień bez gadżetów elektronicznych? Spore wyzwanie? W trosce o budowanie  dobrych relacji między Wami  proponujemy w piątek – Dzień Gier Planszowych. Długie przerwy (a może  i krótsze) niech będą czasem dobrych spotkań, rozmów i gier planszowych. Tylko nie zapomnij swojej ulubionej gry. Powodzenia!

Takie nietypowe  ogłoszenie  pojawiło się podczas Festiwalu Zdrowia  na początku  kwietnia. Czy ktoś podjął wyzwanie-mamy nadzieję że tak. A co działo się w aspekcie  zdrowia fizycznego?

W środę 5 kwietnia w ramach  festiwalu  odbyły się warsztaty przygotowane przez p. Iwonę Adaszak – Kontek, w których uczestniczyli uczniowie  klas IV – VI. Realizowane były tematy dotyczące zasad zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej i prawidłowego nawadniania organizmu. Dzieci dowiedziały się co to jest racjonalna, prawidłowo zbilansowana dieta. Jakie błędy żywieniowe ograniczają prawidłowy przebieg procesów rozwojowych i wpływają na spadek zdolności motorycznych. Jak ważne w życiu człowieka jest zdrowie. Dlaczego to co jemy ma taką szczególną wartość dla naszego organizmu. Z jakiego powodu musimy dbać o dietę i czego należy unikać.

W piątek 7 kwietnia uczniowie uczestniczyli w kolejnej odsłonie Festiwalu Zdrowia jaką była pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczennice klasy 6a razem z p. Marzeną Ślebiodą przygotowały dla uczestników następujące pokazy: – resuscytację krążeniowo – oddechową dziecka po 1 roku życia,- resuscytację krążeniowo – oddechową osoby dorosłej, – czepiec Hipokratesa czyli bandażowanie głowy, – resuscytację krążeniowo – oddechową niemowlęcia i pozycję boczną ustaloną. Po pokazie każdy z uczestników mógł sam sprawdzić się w wykonywaniu kolejnych czynności pierwszej pomocy.

Marta z klasy 2B dotarła do każdej klasy z mini-quizem przygotowanym przez Dawida z 3B.

Dziękujemy   wszystkim ,którzy szerzyli idee zdrowotne w różnych jego aspektach.

koordynatorzy promocji zdrowia