„Dziel się uśmiechem”

Administrator 10 grudnia 2021, 14:55

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie „Dziel się uśmiechem”. W tym roku szkolnym w programie wzięło udział 167 uczniów z klas 1-3. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. Zeszyty edukacyjne dla uczniów oraz zeszyty metodyczne z przykładowymi tematami zajęć dla nauczycieli zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.