Diecezjalny Dzień Dziecka

Administrator 30 maja 2022, 10:12

W sobotę 28 maja  w Skrzatuszu po dwuletniej przerwie odbył się po raz VIII Diecezjalny Dzień Dziecka. Wśród dzieci nie mogło zabraknąć naszych Małych Misjonarzy, którzy z grupą swoich sympatyków udali się również na spotkanie z Matką Bożą Skrzatuską. Towarzyszyła nam p. Agnieszka Krysiek i grupa dzieci wraz z opiekunami s. Bogną i s. Anicentą z parafii św. Antoniego w Pile. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Urodziny u Mamy.”

Po dotarciu na miejsce i rejestracji grupy zwiedziliśmy Sanktuarium, następnie udaliśmy się na miejsce spotkania do wielkiego namiotu, gdzie odbyło się zawiązanie wspólnoty i radosny śpiew, po czym została procesyjnie wprowadzenie Pieta. Najważniejszym momentem tego spotkania był  udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego.

Po czym był czas na zabawę, tort urodzinowy  i zakupowe szaleństwo. Pogoda niestety nie dopisała, lecz humory na szczęście tak. I już szykujemy się na spotkanie u Matki Bożej za rok!