Klasa II b w BWA i MDK

Administrator 7 maja 2017, 20:22

4 maja udaliśmy się do MDK i BWA. Dyrektor BWA pan Tadeusz Ogrodnik (artysta malarz, grafik) oprowadził nas po wystawie profesora nadzwyczajnego z UA w Poznaniu Macieja Przybylskiego pt. „Narracje-malarstwo, grafika, dźwięk”. Po oswojeniu się z dużym płótnem dzieci w abstrakcyjnych dziełach zaczęły poszukiwać własnych skojarzeń. Ciekawostką były dwa stoły z pudłami rezonasowymi, na jednym leżały drewniane przedmioty: klocki Yenga, różne patyki i patyczki, a nawet wykałaczki. Drugi stół miał przymocowane różne blaszki, struny i sznurki. Nasza grupa spontanicznie bawiąc się stworzyła własny utwór muzyczny za przykładem autora wystawy. Zabawa mogłaby trwać w nieskończoność, ale byliśmy także umówieni na zwiedzanie MDK. Pani Ewa Rucka oprowadziła nas po wszystkich salach. Podobały nam się pracownie plastyczne i teatralna oraz sala taneczna. Po powrocie do szkoły odpoczęliśmy w naszej przytulnej czytelni. Mimo deszczowej aury spotkanie ze sztuką było bardzo atrakcyjne.

Joanna Stawicka-Pipowska