Sukcesy reprezentacji klas IV-VI w futsalu

Administrator 25 stycznia 2023, 08:45

17 stycznia 2023 r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Macieja Dobosza udała się do Ujścia, gdzie rozegrany został Finał Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Futsalu. W turnieju brały udział reprezentacje 4 szkół wyłonionych w eliminacjach. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” i nasz zespół rozegrał 3 mecze wygrywając wszystkie: z reprezentacją SP Ujście 6-3, z SP nr 5 w Pile 3-1, z SP Wysoka 16-1. Zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego oprócz tytułu Mistrza Powiatu Pilskiego daje również możliwość reprezentowania powiatu w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Olechnowicz (6a), Tomasz Buła (6a), Julian Grzegorczyk, Wojciech Róg, Adrian Grudzień, Szymon Muszyński i Oliwia Jarosz (5a) oraz Konrad Krasicki i Kirill Sosnowski (4a).

Finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego w Futsalu rozegrany zastał 21 stycznia
2023 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Trzciance. W finale spotkało się 5 reprezentacji mistrzów powiatów: pilskiego, wągrowieckiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz chodzieskiego. W turnieju rozgrywanym systemem „każdy z każdym” nasza reprezentacja rozegrała 4 mecze, odnosząc komplet zwycięstw. Dzięki zwycięstwu w Finale Rejonu nasza reprezentacja uzyskała możliwość reprezentowania rejonu pilskiego w Mistrzostwach Wielkopolski. Indywidualne nagrody uzyskali: Michał Olechnowicz, który został „królem strzelców” oraz Tomasz Buła wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Reprezentacja naszej szkoły to Michał Olechnowicz (6a), Tomasz Buła (6a), Julian Grzegorczyk, Wojciech Róg, Adrian Grudzień, Szymon Muszyński z klasy (5a) oraz Konrad Krasicki i Kirill Sosnowski  (4a).