XII Mistrzostwa Szkoły w Wędkarstwie Spławikowym

Administrator 30 maja 2017, 10:03

28.05.2017r. Koło Wędkarskie PZW „Gwda” w Pile, z okazji „Dnia Dziecka”, zorganizowało kolejne XII Zawody Wędkarskie dla uczniów naszej szkoły o „Mistrzostwo Zespołu Szkół nr 1 w Pile”.
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
-w kategorii wiekowej od 7 – 13 lat dla uczniów szkoły podstawowej;
-w kategorii wiekowej 14 – 16 lat – dla uczniów gimnazjum.
Do zawodów zgłoszono 19 zawodników. Zawody zgromadziły nad Zalewem Koszyce ogółem 23 osoby – zawodników, opiekunów i organizatorów. Przy sprzyjającej pogodzie, po zmaganiach wędkarskich, przystąpiono do podsumowania wyników „Mistrzostw Szkoły w wędkarstwie spławikowym”. Sędzią głównym zawodów był p. Ryszard Kubiak, który na zbiórce zawodników ogłosił wyniki zawodów.

Wyniki Mistrzostw Szkoły 2017 r:

Kategoria od 7 – 13 lat:
1. miejsce – POLEWSKA Aleksandra – 1160 pkt, złoty medal – Mistrz Szkoły, kl. 4a,
2. miejsce – SIEKIERA Mateusz – 808 pkt, srebrny medal, kl. 5b,
3. miejsce – PŁOTKA Michał – 346 pkt, brązowy medal, kl. 2e,
4. miejsce – GRUBICH Nadia – 238 pkt, kl. 2b,
5. miejsce – DOMAGALSKI Łukasz – 186 pkt, kl.2e,
6 miejsce – DOMAGALSKI Krystian – 90 pkt, kl.4c,
7 miejsce – JURGIEWICZ Lena – 20 pkt, kl 2b.

Kategoria od 14 do 16 lat:
1. miejsce – MŁYNAREK Daniel – 1862 pkt, złoty medal – Mistrz Szkoły, kl. IC,
2. miejsce – PIŁAT Tymoteusz – 1522 pkt, srebrny medal, kl. IIB.
3. miejsce – SIEKIERA Dominik – 1344 pkt, brązowy medal, kl. IIA.
4. miejsce – GOS Paweł – 220 pkt, kl. IA.

Najlepszym zawodnikom wyróżnienia wręczał opiekun szkółki wędkarskiej, pedagog szkolny p. Andrzej Górny. Były to medale dla zwycięzców, Dyplomy oraz Puchary w każdej kategorii wiekowej oraz sprzęt wędkarski, ufundowany przez Okręg Nadnotecki PZW i Koło PZW Gwda. Specjalną Statuetkę i Dyplom za złowienie największej ryby zawodów zdobył po raz kolejny Dominik SIEKIERA – krąp – 178 g. Zawody zakończono poczęstunkiem – kiełbaską z grilla. Dyrekcja, opiekunowie i uczniowie szkoły, serdecznie dziękują Zarządowi Koła PZW „Gwda” za wspaniale zorganizowane zawody.

A.Górny