Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wycieczka naukowa do Sopotu i Gdyni

Administrator 15 czerwca 2017, 13:39

9 czerwca Klub Młodych Odkrywców wraz z opiekunami i przyszłymi klubowiczami wziął udział w wycieczce naukowej do Sopotu i Gdyni. W czasie wycieczki odwiedziliśmy sopocką plażę oraz Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, w którym mogliśmy zwiedzić wystawę naukową dotyczącą fizyki, chemii, biologii i przeróżnych wynalazków. Uczestniczyliśmy w warsztatach fizycznych zatytułowanych „Wyzwanie Goldberga”, podczas których mogliśmy samodzielnie zbudować skomplikowane tory przeszkód z wykorzystaniem Maszyny Goldberga, czyli takiego urządzenia, które działa na zasadzie domina polegającego na zbudowaniu maksymalnie skomplikowanego i intrygującego toru dla kulki, która po drodze pokonuje dziesiątki przeszkód wymyślonych przez konstruktorów. Wykonanie takiej trasy na Maszynie Goldberga trwa czasem kilkanaście godzin, a nasi uczniowie zbudowali ją w 7 minut! Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy wzbogaceni o nowa wiedzę i doświadczenia do domu.

Opiekunki KMO
Anna Popławska
Karina Mazurek