Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wycieczka klasy II b do Torunia

Administrator 23 czerwca 2017, 08:51

Tagi:

W tym roku święto dzieci nasza klasa uczciła przez spędzenie czasu wspólnie nie tylko z kolegami, ale też z rodziną.Wybraliśmy się do Torunia. Naszym celem było Żywe Muzeum Piernika, Planetarium oraz podziwianie największej polskiej rzeki Wisły. Jak każdy wie Toruń słynie z pierników i Mikolaja Kopernika. Zatem obowiązkowe zdjęcie przy pomniku słynnego polskiego astronoma było punktem wyjścia do zwiedzania miasta. Potem Krzywa Wieża i pieczenie pierników. Bardzo ciekawe miejsca to Orbitarium oraz Geodium, gdzie mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale też pomanipulować na interaktywnych modelach oraz zaobserwować co to jest pole magnetyczne? Jak powstaje trzęsienie ziemi i cyklon? W jaki sposób startuje rakieta? Na czym polega lepkość cieczy i jak tworzą się wydmy? Jakie są źródła energii odnawialnej? W Orbitarium natomiast zwiedziliśmy stanowiska : transmisji sygnału w kosmosie, ocean chmur, atmosfery planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśnienie atmosferyczne, zorza polarna, ciążenie, czas podróży, ciężar ciała na innych palnetach. Podczas zwiedzania miasta zauważyliśmy dużą ilość pięknych pomników, ładne kamieniczki oraz niezliczoną ilość miejsc, w których można było kupić pamiątki. Wycieczka była niezwykłym doświadczeniem . Tym razem nikt nie pytał : kiedy koniec lekcji ?

Joanna Stawicka-Pipowska