Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wycieczka klas IVa i Vb do Bornego Sulinowa

Administrator 11 czerwca 2017, 09:42

Tagi:

5 czerwca 2017 klasa IV a i V b wyruszyła na przygodę do Bornego Sulinowa. Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w Grze Komandosów. Po wyścigach w maskach przeciwgazowych „Słoń” oraz wojskowych płaszczach ochronnych OP-1 uczestnicy musieli zbudować kompas, aby dojść do następnych zadań. Wrażeń było co niemało. Między innymi musieli pokonać przeszkody tak, aby nie dotknąć dzwonków, zbudować szałas oraz rozminować bomby,czytając informacje pomocnicze zapisane alfabetem Morse’a. Wszystkie zadania mieściły się na poligonie wojskowym. Zabawa zakończyła się strzelaniem do celu z broni. Po kolacji odwiedziliśmy miejscową galerię „Biedronka”, którą zwiedzaliśmy każdego dnia.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od pieszego zwiedzania miejscowości. Na ścieżce edukacyjnej zapoznaliśmy się z florą i fauną regionu. Obeszliśmy „Głowę Orła”, na której podziwialiśmy ślimaki winniczki. Popołudniu wybraliśmy się na spływ kajakowy. Mimo silnego wiatru dzieci wykazały się odwagą i dużą determinacją, aby ukończyć spływ. Każdy był zadowolony z tego, że udało mu się pokonać trudności. Uśmiechy nie schodziły z twarzy. Wieczorem czekało na nas ognisko przygotowane przez wspaniałych właścicieli Ośrodka „Jomir”. Biesiadując, wspominaliśmy przygodę na jeziorze.

Trzeciego dnia udaliśmy się rowerami na zwiedzanie drugiej strony miasta. Jeszcze raz mogliśmy zachwycić się tym wyjątkowym miejscem, miasteczkiem w lesie nad jeziorem. Około godziny czternastej pojechaliśmy do domu. Byliśmy smutni, że to już koniec. Cała przygoda była niesamowitym przeżyciem. Pozostały nam wspaniałe wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom Panu Piotrowskiemu oraz Pani Misiaszek, którzy w cudotwórczy sposób zorganizowali nam przewoźnika.

Organizatorzy:
Marzena Ślebioda
Zbigniew Starszak