Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wycieczka do Poznania klas drugich

Administrator 28 maja 2024, 18:53

21 maja 2024 r. uczniowie klas: 2a, 2b i 2c pod opieką p. Agnieszki Zühlke-Pufahl, p. Eweliny Iwan-Pareckiej, p. Anny Czechowicz, p. Danuty Bogusławskiej i p. Bartosza Małka wybrali się na wycieczkę do Poznania. Tuż po przyjeździe do stolicy Wielkopolski, uczniowie udali się do Muzeum Pyry, gdzie poznali historię ziemniaka i jego rolę w poznańskiej tradycji, także kulinarnej. Każdy ze zwiedzających, uczestniczył w warsztatach przygotowania własnej pieczonej pyry, którą przy wyjściu otrzymał na pamiątkę. Następnie dzieci udały się do Muzeum Rogala, gdzie poznały tajemnice wypieku Rogali Świętomarcińskich. Nie zabrakło też prelekcji o gwarze i historii Poznania. Wisienką na torcie okazało się własnoręczne przygotowanie rogali. To było niezwykłe przeżycie! A jak te rogale smakowały! Po interesujących odwiedzinach w muzeach, przyszedł czas na obiad. Posileni uczniowie, z nową energią, udali się do Historylandu, gdzie cofnęli się w czasie i wysłuchali opowieści o początkach naszego kraju. To była dla wszystkich niezwykła lekcja historii przedstawiona za pomocą klocków Lego. Zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni, z uśmiechami na twarzach uczniowie wrócili do swoich domów. To była bardzo udana wycieczka!