Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Wycieczka do Energylandii

Administrator 17 czerwca 2024, 21:14

W dniach 10-12 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Wieliczki, Krakowa i parku rozrywki Energylandia. Uczniowie klas – szóstej i siódmej pod opieką pań – Agnieszki Czobit, Joanny Jarugi, Marianny Rysiewskiej i Katarzyny Bielawskiej-Krogulec pierwszego dnia udali się na zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Miejsce to powstało już w XIII wieku, a działalność wydobywczą zakończyło w roku 1996. Obecnie pełni funkcję turystyczną. Aby ją zwiedzić, należy zejść 64 metry pod ziemię po zdających się nie kończyć drewnianych schodach. Na trasie turystycznej zachowało się wiele pamiątek z czasów jej eksploatacyjnej świetności. Największe wrażenie robi jednak kaplica św. Kingi, udekorowana solnymi rzeźbami i żyrandolami. Drugi dzień przeznaczony był na aktywny wypoczynek w Energylandii. Miłośnicy rollercoasterów mogli zaszaleć na Zadrze i Hyperionie – imponujących konstrukcjach, sięgających nawet 80 metrów. Park rozrywki jest ogromny i każdy mógł znaleźć idealną dla siebie atrakcję. Zabawa była przednia – każdy wrócił do hotelu uśmiechnięty. Trzeci dzień przeznaczony został na zwiedzanie zabytków Krakowa. Przesympatyczny pan przewodnik pokazał młodzieży wnętrze Katedry Wawelskiej,  miejsca koronacji królów i ich pochówku, przybliżając im ciekawe fakty o tej imponującej budowli. Uczestnicy mieli też okazję dotknąć najsłynniejszego polskiego dzwonu- Dzwonu Zygmunta, dzięki któremu, według legendy, spełnia się jedno życzenie każdemu, kto dotknie jego serca. Uczniowie odwiedzili też Smoka Wawelskiego, Kościół Mariacki i Sukiennice. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści i legend. Wycieczka ta jest najlepszym dowodem na to, że podróże kształcą i integrują. Ten rok szkolny uczestnicy wycieczki zakończą pełni wrażeń, a przede wszystkim naładowani pozytywną energią.